mobil na splatky, mobily na splátky, Expresné pôžičky, úvery a hypotéky. Rýchle pôžičky online pre vás tu a teraz.

» TU » získajte obľúbenú rýchlu pôžičku do 5000 €

Elektronika na splátky

O pôžičke - informácie

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.

Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.

Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.

Všetko o: Elektronika na splátky

Kupovať elektroniku či mobily na splátky nie je v dnešnej dobe ničím výnimočným. Televízor, chladnička či playstation, to všetko môžete získať za zlomok ceny, ktorý je neskôr hradený mesačne. Polovicu nákupov na splátky tvoria špeciálne akcie, pri ktorých skutočne nepreplatíte nič navyše, tovar v hodnote 1000 EUR nakoniec splatíte vo výške 1000 EUR, čo je veľkou výhodou. Jedná sa o špeciálne dohody medzi predajcom a splátkovou spoločnosťou. Takéto akcie majú dobu splatnosti len niekoľko mesiacov. V neakciových nákupoch je všeobecne vyšší úrok, ako pri bankových produktoch. Výhodou je priame a rýchle vybavenie priamo v predajni, bez zbytočného čakania, ďalej je tu možnosť odkladu splácania, takže tovar veselo používame a začneme splácať až o niekoľko mesiacov, zväčša ale treba zaplatiť aspoň 10%-nú akontáciu. Nespornou výhodou oproti spotrebnému úveru v banke je aj nepochybne dostupnosť aj pri nižších sumách, požičiavanie nižších súm je pre banku málo atraktívne.

Nákup na kartu je ďalšou výhodou splátkového predaja. Keď má splátková spoločnosť s vami dobré skúsenosti (včas splatený minulý nákup) umožňuje vám využívať úverovú kartu, vďaka ktorej nebudete potrebovať ani žiadne ďalšie doklady, stačí občiansky preukaz.

Čo je však veľmi dôležité je, že vždy si dopredu zistite, koľko vás bude úver celkovo stáť. Ďalej si zistite všetky ďalšie poplatky či sankcie pri porušení zmluvy či predčasnom splatení (pri nastatí takej situácie bude neskoro to zistiť). Na porovnanie viacerých ponúk využite RPMN (ročná percentuálna miera nákladov), môžete porovnávať aj produkty bánk, splátkových spoločností medzi sebou.

Všetko to začal lízing. Na ten sa však spočiatku na Slovensku nakupovali autá. Neskôr však lízing upadol do zabudnutia a dnes ho využívajú prakticky iba firmy. Potom však prišiel nákup na splátky. Spustila sa revolúcia. Bol za ňou , neskôr , Home Credit či Cetelem. Nákup na splátky priniesol Slovákom dovtedy netušené možnosti. Dovtedy si všetci museli na elektroniku a iný drahší tovar našetriť. Ako všetci dobre vieme, šetrenie nie je jednoduché. však otvoril ľuďom oči. Priniesol takmer do každej domácnosti pekný farebný katalóg plný elektroniky a iného vysnívaného tovaru. Zrazu si ľudia mohli kúpiť nové televízory, chladničky, rádiá a tak ďalej.

sa špecializoval na katalógový predaj. a Home Credit prišli s trochu inou myšlienkou. Tieto firmy umožňovali ľuďom nakupovať tovar priamo v kamenných predajniach. Celú vec posunul ešte ďalej Cetelem, ktorý začal ponúkať predaj na splátky cez internet.

Predaj na splátky začínal s akontáciou. Neskôr sa však od toho upustilo a bolo možné si kúpiť elektroniku na splátky aj bez akontácie. Nebolo tak potrebné mať žiadne peniaze na začiatok. Bez akontácie/s akontáciou, všetko na kupujúcom. Ak si zvolí akontáciu, zníži si mesačné splátky. Predaj na splátky stále napredoval. Potom prišla novinka nákup na splátky bez navýšenia, teda ľudia neplatili viac za to, že si tovar kupujú na splátky.

Ďalším trendom bola ponuka splátkového predaja samotnými predajcami. Dnes tento spôsob nákupu ponúkajú Euronics, Datart, NAY či Baumax. Predaj na splátky určite je už za svojím vrcholom na Slovensku, určite sa však nechystá dať trhu zbohom. Splátkovému predaju totiž konkurujú kreditné karty či iné formy dostupných spotrebných úverov, ktoré dnes hojne ponúkajú nielen banky, ale aj všemožné nebankové spoločnosti.

Pôžičková inzercia na tému Elektronika na splátky. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Elektronika na splátky sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Expresné Pôžičky sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. V prípade záujmu o kúpu reklamy prosím informujte webmastera webu.