pozicky na zmenku, požička 8000, Expresné pôžičky, úvery a hypotéky. Rýchle pôžičky online pre vás tu a teraz.

» TU » získajte obľúbenú rýchlu pôžičku do 5000 €

Eskontný úver

O pôžičke - informácie

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.

Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.

Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.

Všetko o: Eskontný úver

Právnou podstatou eskontu je odkúpenie doposiaľ nesplatených zmeniek s určitou splatnosťou a to po zrážke úroku odo dňa eskontu do dňa splatnosti pohľadávky a provízie pre banku (diskont). Najčastejšou formou eskontu je eskont zmeniek realizovaný bankou.

Banka eskontuje obchodné zmenky, čím umožňuje majiteľovi zmenky premeniť zmenku na peniaze. Nákupom zmenky tak banka poskytuje majiteľovi zmeniek eskontný úver. Úverový vzťah vzniká na základe úverovania dosiaľ nesplatených pohľadávok (zmeniek) a to až do dňa ich splatnosti. Podmienkou býva, že keď dlžník alebo ostatné osoby zviazané so zmenkami podľa zmenkového práva dlh nezaplatia, vyrovná poskytnutý úver majiteľ zmeniek (bývalý), od ktorého zmenky banka eskontovala. Pri normálnom priebehu teda eskontný úver nie je zaplatený úverovým dlžníkom, ale treťou osobou.

Eskontný úver môže mať dve podoby:

  • jednorázový úver
  • zmenkové obligo (banka stanoví úverový rámec, do výšky ktorého prijíma zmenky na eskont)

Eskontné úvery v bankách:

Komerční banka – prijíma obchodné zmenky, od svojich klientov, denné, s dobou splatnosti od 1 – 6 mesiacov, so sumou min. 8000 EUR, tuzemské, vystavené v cudzej mene.

Slovenská sporiteľňa – prijíma akceptované cudzie zmenky a to krátkodobý úver so splatnosťou do jedného roka, kúpna cena zmenky predstavuje nominálnu hodnotu zmenky zníženú o úrok (diskont) a poplatok za spracovanie

UniCredit Bank – eskontuje zmenky: vlastné, cudzie na vlastný rad, cudzie

Dexia – zmenka musí byť platná, akceptovaná priamym dlžníkom a musí reprezentovať obchodnú operáciu, t.j. platba zmenkou

Čiže skrátene je eskontný úver určený na vyrovnanie časového nesúladu medzi tvorbou zdrojov a ich potrebou – dodávka tovaru a splatnosť pohľadávky. Jednoduchšie je však získať tzv. Kontokorentný úver.

Pôžičková inzercia na tému Eskontný úver. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Eskontný úver sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Expresné Pôžičky sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. V prípade záujmu o kúpu reklamy prosím informujte webmastera webu.