pozicka so zalozenim nehnutelnosti, pozicky so zalozenim nehnutelnosti, Expresné pôžičky, úvery a hypotéky. Rýchle pôžičky online pre vás tu a teraz.

» TU » získajte obľúbenú rýchlu pôžičku do 5000 €

Hypotéka

O pôžičke - informácie

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.

Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.

Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.

Všetko o: Hypotéka

Hypotéka je úver so záložným právom k tuzemskej nehnuteľnosti a slúži hlavne na nadobudnutie nehnuteľnosti alebo jej výstavbu, či rekonštrukciu. Hypotéka sa delí na hypotéku zo zákona, hypotéku pre mladých, úver na bývanie a bezúčelovú hypotéku (tzv. americkú).

Hypotéka predstavuje najpopulárnejší spôsob financovania bývania. Hypotekárne úvery patria do kategórie dlhodobých s dobami splatnosti rádovo niekoľko desiatok rokov. Hlavným cieľom hypo úveru je kúpa bytu/domu, výstavbu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti. Klient zakladá nehnuteľnosť tzv. záložným právom, majú nižšie úročenie.

Poznáme 3 typy hypoték:

  1. hypotekárny úver – klasický úver na kúpu, výstavbu alebo zmenu nehnuteľnosti
  2. hypoúver – aj na iné účely ako napríklad nákup vybavenia bývania, zariadenie bytu/záhrady
  3. americká hypotéka – úver na ľubovolný účel so založením nehnuteľnosti

Ďalej existujú špeciálne typy kombinovaná hypotéka (hypotekárny + spotrebný úver) alebo hypotéka pre mladých (nárok na štátny príspevok čím je znížená úroková sadzba o 3%).

Hypotéky sú najvýhodnejšími úvermi z hľadiska úrokovej sadzby, ktorá je pri týchto dlhodobých úveroch najnižšia.

Hypotekárnu kalkulačku nájdete tu.

Výber hypotéky je jedným z najdôležitejších rozhodnutí v živote. Podpisom pôžičkovej zmluvy sa zaväzujeme k najväčšiemu finančnému záväzku v našom živote. Toto je dôvod, prečo by sme  mali byť pri hypotekárnych úveroch opatrní a prečo by sme sa mali za každú cenu nájsť tú najvýhodnejšiu pôžičku.

Hypotekarne pozicky sú súčasťou nášho života, či chceme alebo nie. Ako si však vybrať ten najvýhodnejší hypotekárny úver? V prvom rade je potrebné zabudnúť na nebankovy hypouver alebo na akékoľvek nebankove uvery na kupu nehnutelnosti. Pozrime sa aj na dôvody, prečo nie je dobré zveriť svoju budúcnosť do rúk nebankových spoločností.

Je síce pravdou, že na našom trhu sa nepohybujú iba diabolské nebankové spoločnosti. Áno, niektoré z nich sú aj seriózne a možno im dôverovať. Iné podnikajú veľmi nečestne a neeticky. Avšak všetky nebankové spoločnosti ponúkajú hypotekárne úvery za horších podmienok ako banky.

Nebankové hypoúvery sú tak výhodné iba v jednom jedinom prípade. Vtedy, keď neexistuje iná možnosť. Do takejto situácie je možné sa dostať napríklad vtedy, ak vám banka za nejakých okolností odmietne poskytnúť pôžičku. Potom vám samozrejme zostávajú iba nebankové spoločnosti.

Nebankove hypotekarne uvery  sú nevýhodné, to však stále neznemná, že všetky hypotéky od nebankových spoločností sú rovnako nevýhodné. Samozrejme, že aj tu sa nájdu podstatné rozdiely a tieto pôžičky je potrebné navzájom porovnávať. Dôležité je však aj to, aby ľudia vedeli, na základe čoho je potrebné porovnávať. Hypotéky nestačí porovnávať na základe úrokovej miery, keďže existencia rôznych poplatkov robí túto činnosť nezmyselnou. Hypotekárne úvery od nebankových spoločností (platí to však aj o bankách) je potrebné porovnávať na základe ročnej percentuálnej miery náklad – RPMN. Tento ukazovateľ zahrňuje okrem úrokovej miery aj všetky poplatky spojené s čerpaním hypotekárneho úveru.

Pôžičková inzercia na tému Hypotéka. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Hypotéka sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Expresné Pôžičky sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. V prípade záujmu o kúpu reklamy prosím informujte webmastera webu.