kontokorentný úver, kontokorentny ucet, Expresné pôžičky, úvery a hypotéky. Rýchle pôžičky online pre vás tu a teraz.

» TU » získajte obľúbenú rýchlu pôžičku do 5000 €

Kontokorentný úver

O pôžičke - informácie

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.

Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.

Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.

Všetko o: Kontokorentný úver

Kontokorentný úver je úrčený právnickým osobám podnikajúcim na území SR. Úver v cudzej mene je určený predovšetkým klientom, ktorí majú dostatočné inkaso v cudzej mene na účte v Komerční banke Bratislava.

Kontokorentný úver je typ úveru poskytovaný podnikateľom, ktorým môžu podnikatelia pružne reagovať na neočakávané finančné výkyvy vo firmách. Poskytuje sa ako povolený debetný zostatok (debetný rámec, limit) na bežnom účte s vopred stanovenou výškou a zároveň aj výškou úrokovej sadzby. Úrok sa účtuje len za dni čerpania úveru. Jedná sa o krátkodobý úver určený predovšetkým na financovanie krátkodobých pohľadávok do (obvyklej) lehoty splatnosti v tuzemsku a v zahraničí a na financovanie zásob.

Výhody kontokorentného úveru na bežnom kontokorentnom účte:

Budete mať stále možnosť pružne reagovať na krátkodobé výkyvy v peňažných tokoch firmy. Tým pre svoje podnikanie vytvoríte stálejšie prostredie. Budete mať totiž istotu, že v prípade potreby môžete čerpať kontokorentný úver a zasa ho splácať – vždy podľa svojich aktuálnych potrieb.

Každou došlou úhradou v prospech bežného (kontokorentného) účtu sa znižuje debetný zostatok, a tak sa obnovuje možnosť znovu čerpať kontokorentný úver až do výšky dohodnutého limitu.

S kontokorentným účtom môžete vykonávať platobný styk a využívať ďalšie bankové služby v rovnakom rozsahu ako u ostatných bežných účtov. Sem patria predovšetkým hotovostné a  bezhotovostné vklady a výbery, rezervácia a blokácia prostriedkov na účte, používanie platobnej karty, elektronické predávanie dát alebo zadávanie trvalých príkazov a  automatických prevodov.

Výhodou je aj čerpanie prostriedkov 24 hodín denne aj s využitím služieb elektronického bankovníctva alebo pomocou platobných kariet. Úrokové sadzby sa pohybujú od 8-20%, stanovované individuálne bankou. Kontokorentné úvery poskytuje väčšina bánk na slovenskom trhu.

Účtovanie kontokorentného úveru

Účtovanie kontokorentu je robený štandardným spôsobom, kedy banka umožní ísť vlastníkovi účtu do mínusu. Účtovanie kontokorentného úveru je viditeľné na bežnom výpise z účtu. Jediný rozdiel je v tom, že zápor si banka účtuje s úrokmi. Úroková miera na kontokorente je pomerne vysoká, zvyčajne je vyššia ako pri klasickom spotrebnom úvere.

Pôžičková inzercia na tému Kontokorentný úver. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Kontokorentný úver sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Expresné Pôžičky sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. V prípade záujmu o kúpu reklamy prosím informujte webmastera webu.