nakup na splatky bez dokladovania, nakup na splatky bez dokladovania prijmu, Expresné pôžičky, úvery a hypotéky. Rýchle pôžičky online pre vás tu a teraz.

» TU » získajte obľúbenú rýchlu pôžičku do 5000 €

Nákup na splátky a leasing

O pôžičke - informácie

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.

Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.

Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.

Všetko o: Nákup na splátky a leasing

Slovo Leasing (v slovenčine lízing) pochádza z anglického slova lease, čo v preklade znamená nájom, prenajímanie.  Má niekoľko druhov, a to finančný, operatívny (prevádzkový/vecný) a spätný. Finančný leasing spolu s nákupom na splátky sú finančné operácie, pri ktorých platíme za predmet kúpy formou pravidelných vopred dohodnutých splátok.

Treba však prihliadať na základný rozdiel medzi leasingom a nákupom na splátky. Ide o moment prechodu vlastníctva. Pri splátkovom predaji sa stávate vlastníkom už pri podpise kúpnej zmluvy a prevzatí predmetu kúpy. Pri finančnom leasingu ste majiteľom predmetu kúpy až po ukončení splácania, no napriek tomu ju môžete od splatenia prvej splátky, takzvanej akontácie (úvodná percentuálna čiastka z celkovej ceny predmetu kúpy), po dobu trvania lízingového vzťahu plne využívať.

Trojstranný vzťah je podstatou leasingu. Účastníkmi tohoto trojstranného vzťahu sú dva subjekty klasického kúpneho vzťahu(dodávateľ tovaru a nájomca tovaru), ktoré prepája tretia strana, a tou je leasingová spoločnosť, ktorá je dočasným vlastníkom tovaru.

Princíp je jednoduchý. Majetok, ktorý si nájomca vyberie, kúpi leasingová spoločnosť od dodávateľa. Tá ho následne nájomcovi prenajme a ten ho užíva. Predmet leasingu ostáva počas celého obdobia leasingového vzťahu majetkom leasingovej spoločnosti, nájomca ho dostáva do vlastníctva až po skončení splátok, keď ho odkúpi za zostatkovú cenu.

Počas finančného leasingu sa o predmet stará nájomca a pri tom operatívnom sa oň stará leasingová spoločnosť (prenajímateľ).

Vstupnú splátku (akontáciu) si určuje nájomca sám pri výbere podľa svojich finančných potrieb. Lízingové spoločnosti ich stanovujú v rozmedzí od 10 – 70% hodnoty predmetu (pri špeciálnych marketingových akciách aj 0%). Nákup na splátky zvyčajne vybavíme priamo v predajni, v ktorej daný predmet kupujeme alebo aj na internete. Nájomca mesačne platí splátky dohodnuté v lízingovej zmluve. Splátkový kalendár je vystavený na celé obdobie nájmu veci a sú v ňom uvedené aj dátumy splatnosti splátok aj ich výška. Pri špeciálnych akciách sa môžeme stretnúť aj so splátkami bez navýšenia (napr. pri autách si musíte prikúpiť aj prikladané poistenie u vybratej poisťovne).

Poznáme dva druhy leasingov:

Spätný leasing – dodávateľ a používateľ predmetu je tá istá osoba. Leasingová spoločnosť odkúpi predmet a prenajme ho bývalému majiteľovi, ktorý takto získava dodatočnú hotovosť a daňové úľavy lízingu

Operatívny leasing – cieľom nie je odkúpenie veci po ukončení leasingu, ale iba jeho využívanie, vlastnícke práva ostávajú leasingovej spoločnosti, ktorá s predmetom ďalej nakladá podľa svojho uváženia.

Pôžičková inzercia na tému Nákup na splátky a leasing. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Nákup na splátky a leasing sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Expresné Pôžičky sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. V prípade záujmu o kúpu reklamy prosím informujte webmastera webu.