učiteľská pôžička, učiteľské pôžičky , Expresné pôžičky, úvery a hypotéky. Rýchle pôžičky online pre vás tu a teraz.

» TU » získajte obľúbenú rýchlu pôžičku do 5000 €

Pôžička pre učiteľov

O pôžičke - informácie

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.

Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.

Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.

Všetko o: Pôžička pre učiteľov

Učiteľská pôžička (ucitelska pozicka) alebo pôžička pre pedagógov je forma úveru, ktorá je podporovaná štátom a je určená na pomoc pre mladých ľudí, ktorí sa rozhodli pôsobiť v školstve.
Pôžičkový fond pre začínajúcich pedagógov bol zriadený v roku 2002. O učiteľskú pôžičku môže požiadať začínajúci pedagóg, ktorý ukončil vysokoškolské štúdium v učiteľských odboroch a od ukončenia ubehli maximálne 3 roky. Musí sa zaviazať pracovať v rezorte školstva po dobu min. 5 rokov a má uzavretú pracovnú zmluvu pedagogickej činnosti. Musí byť občanom Slovenskej republiky s trvalým pobytom v SR. Manželom spĺňajúcich podmienky sa prideľuje pôžička prednostne.
Žiadosť sa podáva písomne fondu na adresu Pôžičkový fond pre začínajúcich pedagógov, Panenská 29, 811 03 Bratislava.

Charakteristika pôžičky pre učiteľov:

  • Pôžička sa poskytuje so splatnosťou do 15 rokov.
  • Úroková sadzba je 4% p.a.
  • Maximálna výška pôžičky do 8 298,48 EUR
  • 829,85 EUR sa odpisuje žiadateľovi zo základu pôžičky ak odpracoval v rezorte školstva 5 rokov, ďalších 829,85 EUR po 10 rokoch

Podrobnejšie informácie nájdete na webe pedagóg.

Hľadá sa aj niekoľko gramaticky nesprávnych obmien: pozicky pre ucitelov, uver pre ucitelov, ale pri vyhľadávaní nie je gramatika podstatná.

Učitelia to nemajú na Slovensku vôbec jednoduché. Kedysi uznávané povolanie sa dostalo na okraj záujmu. Spoločensky patria  učitelia k nižším vrstvám. Dôvod je jednoduchý. Súčasné Slovensko hodnotí ľudí iba na základe jedného, a to peňazí. Čím vyššia suma na výplatnej pásky, tým dôležitejší a významnejší človek. Keďže sú učitelia zamestnancami štát, ich príjmy a mzdy sú pomerne nízke. Štát si to veľmi dobre uvedomuje, avšak o výraznom zvyšovaní miezd neuvažuje. Snaží sa si to však u učiteľov vyžehliť trochu inak.

Ucitelska pozicka má byť určitou náplasťou na to, že štát nedokáže pedagógom zabezpečiť solídne mzdy. Preto je uver pre ucitelov súčasťou sociálnych snáh štátu. Štát to vyjde omnoho lacnejšie a aspoň niektorí učitelia majú pocit, že sa o nich štát stará.

Pôžička pre pedagógov je skutočne výhodná. Túto pôžičku štát dotuje tým, že znižuje úrokovú mieru bežnej komerčnej pôžičky, a to v spolupráci s bankami. Štát zníži úrokovú mieru o 3 percentá a banky o ďalšie 1,5 percenta. Takto môžu učitelia ušetriť až 4,5 percenta na učiteľskej pôžičky. Toto je už dosť významné číslo na to, aby to učiteľov zaujímalo. Samozrejme, že ono to nie je také ružové, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ani pôžička pre pedagógov nie je zadarmo. Tí, čo si chcú zobrať takúto pôžičku, sa musia upísať štátu na 5 rokov. Pre tých, čo sú si istí, že budú učiteľmi takmer naveky, je to vcelku výhodný obchod. Pre všetkých ostatných je to však riziko, s ktorým je potrebné narábať veľmi opatrne.

Pozicky pre ucitelov by však mali využiť všetci mladí učitelia, ktorí sa cítia učiteľmi. Keď štátom ponúka pomoc, je dobré ju využiť.

Pôžičková inzercia na tému Pôžička pre učiteľov. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Pôžička pre učiteľov sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

1 reakcia na tému Pôžička pre učiteľov

  1. zlatka komentoval:

    dobry den prosim najde sa niekto dobry clovek co by nam poskytol rod dom na splatky nove zamky sme ochotny splacat300 eur mesacne niekedy sa povie ked boch da ze aj motyka vystreli velmi pekne vopred dakujem

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Expresné Pôžičky sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. V prípade záujmu o kúpu reklamy prosím informujte webmastera webu.