uvery na zmenku, pozicky na zmenku, Expresné pôžičky, úvery a hypotéky. Rýchle pôžičky online pre vás tu a teraz.

» TU » získajte obľúbenú rýchlu pôžičku do 5000 €

Pôžičky na zmenku

O pôžičke - informácie

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.

Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.

Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.

Všetko o: Pôžičky na zmenku

Nakoľko pôžičky na zmenkurizikový typ pôžičiek, je pochopiteľné, že ich úroková sadzba je podstatne najvyššia. Ak má klient zápis v bankovom registri, potom úvery na zmenku sú jediným riešením, ako okamžite získať financie. Jedná sa o pôžičky, kde nedokladujete výšku príjmu a nepotrebujete ručiteľa. Zmenka je písomný záväzok, že majiteľovi bude vyhradená dohodnutá suma v dohodnutej lehote stanovená na zmenke. Platí u nás zmenkový a šekový zákon č. 191/1950 Zb.

Zmenka musí obsahovať niekoľko náležitostí:

 • označenie, že ide o zmenku, pojaté do vlastného textu listiny v jazyku, v ktorom je zmenka napísaná
 • dátum a miesto vystavenia zmenky
 • dátum splatnosti zmenky
 • sumu, na ktorú je vystavená s menou
 • meno platcu (v prípade cudzej zmenky)
 • meno komu sa vyplatí
 • miesto uhradenia
 • meno, adresa a podpis vystaviteľa zmenky

Najväčšou výhodou zmenky je jej vymáhateľnosť. Stačí, aby majiteľ zmenky uplatnil svoje právo prostredníctvom doloženia originálu zmenky. Môže ju predložiť súdu alebo prostredníctvom rozhodcovského konania. Súd následne vydáva platobný rozkaz.

Práve pôžičky na zmenku sú v súčasnosti najčastejšími pôžičkami od nebankových spoločností kvôli jednoduchosti a rýchlej možnosti riešenia takéhoto úveru. Ak sa pre takýto typ pôžičky rozhodnete, nezabudnite si dobre preštudovať výšku úroku a podmienky splácania, aby ste nakoniec neboli prekvapení. Určite sa oplatí požičiavať si len od spoločností, ktoré majú tradíciu a meno na trhu. Dbajte aj na to, aby ste nezaplatili žiadne poplatky dopredu. Vo všeobecnosti totiž platí, že pokiaľ ide o úvery na zmenku, poplatky sa dopredu neplatia.

Ak ide o pôžičky na zmenku poznáme zmenky vlastné a cudzie.

Osoba, na ktorej meno je zmenka vystavená, sa zaväzuje, že vyplatí po predložení zmenky danú sumu. U zmenky cudzej je rozdiel v tom, že k vyplateniu má dôjsť zo strany tretej osoby. Až v prípade neschopnosti tejto tretej osoby uhradiť svoje záväzky má povinnosť zaplatiť danú sumu osoba, ktorej boli peniaze vydané.

Rýchla pôžička na zmenku (pozicka/pozicky na zmenku) je veľmi výhodným, jednoduchým a bezpečným typom pôžičky. Napriek svojej obvyklej vysokej cene má svoje plusy, pre ktoré je často využívaná. Ako sme spomínali treba sa vyvarovať plateniu akýchkoľvek poplatkov, to že sa jedná o zmenku, musí byť v texte aj skutočne zaznačené a splatenie nesmie byť podmienené žiadnou inou skutočnosťou.

Pôžičková inzercia na tému Pôžičky na zmenku. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Pôžičky na zmenku sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

1 reakcia na tému Pôžičky na zmenku

 1. Viliam komentoval:

  mal by som zaujem o kupu RD, vie niekto ponuknut peniaze na zmenku riadne u notara, som zamestnany a viem splacat 300-400 eur mesacne ale bohuzial mam zaźnam v registry.

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Expresné Pôžičky sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. V prípade záujmu o kúpu reklamy prosím informujte webmastera webu.