pozicka od uradu prace, dotácia na podnikanie 2012, Expresné pôžičky, úvery a hypotéky. Rýchle pôžičky online pre vás tu a teraz.

» TU » získajte obľúbenú rýchlu pôžičku do 5000 €

Príspevok na podnikanie z úradu práce

O pôžičke - informácie

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.

Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.

Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.

Všetko o: Príspevok na podnikanie z úradu práce

Štát sa rôznymi príspevkami či dotáciami snaží meniť svet podľa svojich predstáv. Vysoká nezamestnanosť nie je práve dobrou vizitkou žiadnej vlády. Štát v rámci svojej podpory zamestnanosti a podnikania vytvoril príspevok/dotácie na podnikanie. Dotacie pre zivnostnikov 2012 sú zaujímavým spôsobom, ako sa zbaviť nepríjemného stavu bez práce a postaviť sa na vlastné nohy.

Nenávratný príspevok prispevok na podnikanie má hneď dva významné ciele. V prvom rade sa štátu vďaka tomuto príspevku podarí zbaviť sa nezamestnaného z evidencie nezamestnaných, teda mu nemusí vyplácať žiadnu podporu či iné sociálne dávky. V druhom rade sa štátu darí podporovať podnikanie, čo je základom úspechu každej ekonomiky.

Ako získať príspevok na podnikanie?

Podmienky získanie príspevku na podnikanie sú relatívne jednoduché. Na príspevok má nárok každý nezamestnaný, ktorý je vedený v evidencii úradu práce po dobu tri mesiace a viac. Požička z uradu prace pre živnostnikov má samozrejme aj niekoľko ďalších obmedzení, ktorými sa štát snaží zabrániť zneužívaniu tejto podpory. Štát nerozlišuje medzi nezamestnanými, ale postará sa o to, aby mali aspoň základné vedomosti nevyhnutné pre podnikanie. Každý uchádzač o príspevok na podnikanie o Úradu práce sociálnych vecí a rodiny musí prejsť školením, kde sa naučí základné veci potrebné k podnikaniu.

O príspevok je potrebné požiadať písomne. Všetky potrebné tlačivá je možné nájsť na každom úrade práce. K žiadosti o príspevok na podnikanie pre nezamestnaných je potrebné priložiť aj podnikateľský plán. Podnikateľský plán či podnikateľský zámer (biznis plán) je následne posudzovaný pracovníkmi Úradu práce sociálnych vecí a rodiny. Ako vypracovať podnikateľský plán sa nezamestnaní učia počas prípravy, ktorú zabezpečuje úrad práce. Avšak aj po uplynutí tohto školenia pracovníci úradu práce pomôžu nezamestnaným s prípravou podnikateľského plánu.

Na čo môže byť použitý príspevok na podnikanie?

Ľudia sa často pýtajú, na čo použiť príspevok na podnikanie. Dotacia pre nezamestnanych či dotácia na podnikanie 2012 môže byť použitá výlučne na účely priamo súvisia s predmetom podnikania. Za príspevky od štátu si podnikateľ môže kúpiť strojové a iné vybavenie nevyhnutné k prevádzke podnikateľskej činnosti.

Štát sa voči zneužitiu tejto pomoci zabezpečuje zmluvou. Pre vyplatením príspevku na podnikanie nezamestnaný podpisu zmluvu, v ktorej sa zaväzuje, že bude vykonávať samostatnú zárobkovú činnosť po dobu minimálne dva roky. Táto zmluva má pre nezamestnaného jeden dôležitý následok, ktorý by mal nezamestnaný brať na zreteľ pri použití poskytnutých peňazí.  Ak sa rozhodne ukončiť podnikanie pre koncom 2-ročnej lehoty, musí vyplatiť štátu späť pomernú čiastku peňazí.

Aká je výška príspevku na podnikanie 2012?

Toto je prvé, čo zaujíma mnohých uchádzačov o pôžičku na podnikanie. Na takúto  otázku však nie je možné dať jednoznačnú a presnú odpoveď, pretože príspevok na podnikanie aj v roku 2012 záleží od regiónu, v ktorom nezamestnaný žije. V praxi platí, že čím chudobnejší región, tým je príspevok na podnikanie pre nezamestnaných vyšší. Výška tohto príspevku sa odvíja od výšky nezamestnanosti v danom okrese vedenom v Úrade práce sociálnych vecí a rodiny. Vplyv má aj stupeň ekonomického rozvoja oblasti, regiónu či kraja.

Výška dotácie na podnikanie sa počíta zo 16-násobku priemernej mzdy v národnom hospodárstve SR za prvý a tretí kvartál. Táto suma sa však násobí koeficientom, ktorý je špecifický pre každý región a je závislý od faktorov, ktoré sme spomenuli vyššie.

Pôžičková inzercia na tému Príspevok na podnikanie z úradu práce. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Príspevok na podnikanie z úradu práce sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Expresné Pôžičky sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. V prípade záujmu o kúpu reklamy prosím informujte webmastera webu.