stavebna pozicka, porovnanie stavebných úverov, Expresné pôžičky, úvery a hypotéky. Rýchle pôžičky online pre vás tu a teraz.

» TU » získajte obľúbenú rýchlu pôžičku do 5000 €

Stavebný úver

O pôžičke - informácie

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.

Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.

Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.

Všetko o: Stavebný úver

Na stavebné úvery sa špecializujú stavebné sporiteľne. Stavebný úver vám umožní zrealizovať vaše sny o bývaní za podmienok, ktoré si zvolíte sami. Na stavebný úver majú nárok ľudia, ktorý majú založené stavebné sporenie. Už z názvu tohoto úveru je jasné, že slúži na kúpu, výstavbu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti. Pri stavebnom sporení dostávate raz ročne štátnu prémiu. Stavebný úver je vlastne pôžička na stavbu domu.

Podstatou stavebného sporenia je stanovenie si sumy, ktorú chceme celkovo nasporiť a stavebný úver vám umožní získať peniaze pred nasporením tejto sumy. Musíme však mať nasporené minimálne 25% cieľovej sumy. Úrokové sadzby sú pri stavebnom sporení podobné ako pri hypotékach, výška úrokovej miery je garantovaná počas celej doby splácania. Prostriedky vložené do stavebného sporenia sú chránené zákonom na ochranu vkladov.

Výška splátok stavebného úveru sa pohybuje od 0,35 – 1% z cieľovej sumy. Ročná úroková sadzba sa pohybuje od 2,9 do 5%.

Stavebné sporiteľne:

  • Prvá Stavebná sporiteľňa
  • Wüstenrot
  • ČSOB sporiteľňa

Stavebnými pôžičkami sa vôbec nemusia myslieť veci spojené so stavebným sporením. Stavebné úvery môžeme chápať ako akékoľvek úvery spojené so stavbou, stavaním či bývaním. Stavebna pozicka je tak pôžička, pomocou ktorej financujeme  stavbu.

Stavebne pozicky tak môžu mať dve základné formy. Poznáme spotrebné stavebné pôžičky a hypotekárne stavebné pôžičky. Klasické spotrebné stavebné pôžičky sú vhodné najmä na drobné opravy bývania, keďže žiadosť o hypotéku by sa veľmi nevyplatila. Spotrebné úvery na stavbu sú však účelové. To znamená, že požičané peniaze je možné použiť výlučne na nákup stavebných materiálov a stavebných prác. Táto účelovosť spotrebného úveru umožňuje bankám znížiť úrokové miery spojené s týmito úvermi. Stále je to však ďalek od toho, čo ponúkajú hypotekárne úvery.

Hypotekárne pozicky stavebné sú vyhodné pri väčších sumách. Pre banky je výhodné požičiavať, pokiaľ si u nich založíte nehnuteľnosť. S týmto krokom získava banka prakticky istotu, že peniaze sa jej vo väčšom množstve aj vrátia. Toto umožňuje bankám požičiavať za relatívne nízke úroky, ktoré sú výrazne nižšie ako v prípade bežných spotrebných úverov.

Hypotekárne stavebné úvery ponúkajú všetky banky a aj množstvo nebankových spoločností. Tu je dobré sa držať jedného pravidla – nikdy si nebrať hypotéku od nebankových spoločností, jednoducho je to nevýhodné a neoplatí sa to vzhľadom na všetky riziká s tým spojené.

Aj medzi hypotekárnymi stavebnými úvermi od bánk sú pomerne veľké rozdiely. Toto je aj dôvod, prečo je potrebné porovnávať a porovnávať – vybrať si tú najlepšiu možnosť. Hypotekárne úvery je potrebné porovnávať na základe ročnej percentuálnej miery nákladov, a nie iba na základe úrokovej miery. Banky použivajú rôzne poplatky, ktoré robia úrokovú mieru málo výpovedným ukazovateľom.

Požičky online na rekonštrukcie či opravy zatiaľ nie sú dostupné. V budúcnosti sa však takéhoto produktu hádam dočkáme.

Pôžičková inzercia na tému Stavebný úver. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Stavebný úver sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Expresné Pôžičky sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. V prípade záujmu o kúpu reklamy prosím informujte webmastera webu.