pozicky, sindikovany uver, Expresné pôžičky, úvery a hypotéky. Rýchle pôžičky online pre vás tu a teraz.

» TU » získajte obľúbenú rýchlu pôžičku do 5000 €

Syndikovaný úver

O pôžičke - informácie

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.

Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.

Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.

Všetko o: Syndikovaný úver

Syndikovaný úver, je úver poskytovaný skupinou bánk – syndikátom. Takéto úvery sa používajú vtedy, ak objem úveru vo vzťahu k riziku a k zvolenej stratégii banky presahuje možnosti jednej banky. Možnosti jednotlivých bánk totiž súvisia s dodržiavaním regulatívnych opatrení pre maximálnu výšku úverovej angažovanosti voči jednému klientovi. Syndikát môžu tvoriť aj desiatky bánk, klient uzatvára mandátnu zmluvu s tzv. vedúcou bankou nazývanou tiež aranžérom, manažérom. Táto má za úlohu zorganizovať syndikát. Zároveň poskytuje svoju časť úveru klientovi. Každá banka v syndikáte sa zaväzuje len za seba a nepreberá záväzky ostatných bánk. V niektorých prípadoch sa syndikát organizuje postupne tak, že vedúca banka zorganizuje skupinu bánk, ktoré vykryjú požadovanú výšku úveru a následne hľadajú ďalšie banky do syndikátu (participantov). Títo potom prevezmú časť týchto záväzkov. Účelom je financovanie prevádzkových potrieb, investičnom financovaní, fúziách či financovanie špecifických projektov.

Celkové objemy takéhoto úveru prekračuje až desiatky miliónov eur. Riziko dlžníka je rozložené medzi viacero veriteľov, bánk. Podmienky poskytnutia syndikovaného úveru sú čisto individuálne. Ďalším prínosom syndikovaného úveru pre klienta je jeho zviditelnenie na finančných trhoch. Naviac je možné s účasťami v syndikovaných úveroch obchodovať na sekundárnom trhu, čím je toto zviditeľnenie ešte výraznejšie.

Pôžičková inzercia na tému Syndikovaný úver. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Syndikovaný úver sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Expresné Pôžičky sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. V prípade záujmu o kúpu reklamy prosím informujte webmastera webu.