najvyhodnejsia pozicka, najvyhodnejsie pozicky, Expresné pôžičky, úvery a hypotéky. Rýchle pôžičky online pre vás tu a teraz.

» TU » získajte obľúbenú rýchlu pôžičku do 5000 €

Najvýhodnejšie a najlepšie pôžičky

O pôžičke - informácie

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.

Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.

Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.

Všetko o: Najvýhodnejšie a najlepšie pôžičky

Najvýhodnejší úver by sme mohli definovať ako úver, ktorý najviac vyhovuje potrebám žiadateľa o pôžičku. Veď koniec koncov každého žiadateľa o úver zaujíma, ktorá pôžička je pre neho najvýhodnejšia. Taká, pri ktorej na konci jej splatenia budeme mať čo najmenšie preplatky.

Ako však doplatíme na to, ak si vyberiem tú nesprávnu pôžičku?! Najviac „rán“ utŕži asi vaša peňaženka, nakoľko môžete prísť aj o niekoľko 1000 €. Pritom je jednoduché ako sa takejto situácii vyhnúť. Stačilo by si len porovnať o pár ponúk viac ako zobrať hneď prvú, ktorú vám vo vašej banke ponúknu, v domnienke, že táto je pre vás tá naj. Pôžičky si však treba porovnávať v dvoch kategóriách – bankové a nebankové. Ľudia, ktorí žiadajú o pôžičku u nebankovky (Cetelem, COFIDIS, TESCO  …) to väčšinou robia preto, lebo z nejakých dôvodov neuspeli v banke. Pôžičky u nebankoviek podstatne drahšie ako produkty bánk, no vybavenie je podstatne ľahšie a rýchlejšie.

Najvýhodnejšia pôžička je tzv. bezúročná pôžička, pri ktorej nakoniec zaplatíme len toľko, koľko sme si požičali. Pri tejto bezúročnej pôžičke si však môžeme kúpiť len istý druh tovarov pri istej forme špecifickej akcie, zväčša dohoda splátkovej spoločnosti s predajcom daného tovaru alebo sú to úvery samosprávam.

Najvýhodnejšie pôžičky u bánk

Asi  najdôležitejšie pre klienta je úroková sadzba, no netreba zabudnúť ani na ďalšie poplatky a zmluvné sankcie, ktoré jednotlivé produkty bánk v sebe skrývajú. Nemalou sumou je napríklad poplatok za podanie žiadosti alebo poplatok za spracovanie úveru. Bankové produkty pravidelne hodnotí portál financnahitparada.sk. V druhom kvartáli 2010 vyhlásil tento portál za najvýhodnejší úver produkt UniCredit Bank – Spotrebný úver bezúčelový. V modelovom príklade pôžičky v sume 7000 EUR s dobou splatnosti 5 rokov a priemernou bonitou klienta dopadli produkty bánk nasledovne (3 najlepšie produkty zoradené podľa poradia od najvýhodnejšieho):

 1. VÚB – flexipôžička na bývanie – úrok 8,90% – vstupné poplatky 140 EUR – mesačná splátka 147 EUR – celková splatená suma 8 946 EUR
 2. UniCredit Bank Spotrebný úver bezúčelový – úrok 11,99% – vstupné poplatky 105 EUR – mesačná splátka 158 EUR – celková splatená suma 9 565 EUR
 3. OTPBanka – Ručiteľský spotrebný úver – úrok 13,25% – vstupné poplatky 0 EUR – mesačná splátka 162 EUR – celková splatená suma 9 742 EUR

Je veľmi dôležité porovnávanie produktov všetkých bánk. Dôležité je dopredu si zistiť, aké majú úroky z omeškania. Každá banka ma iné úroky z omeškania a môžu byť rozdielne aj o niekoľko percent (VÚB 5%, UniCredit 9%). Predčasné splatenie úveru môže byť zdarma (Slovenska sporiteľňa) alebo s poplatkom 1 alebo 0,5%. Podobné úrokové sadzby sa vyskytujú aj pri úveroch na auto, hypotéky majú podstatne nižšie úrokové sadzby okolo hranice 5 – 6%.

Najobľúbenejšie úvery bánk:

 • ČSOB – bezúčelový spotrebiteľský úver
 • Dexia – Optim pôžička na čokoľvek
 • mBank – mPôžička plus
 • OTP banka – rýchly spotrebný úver bez zabezpečenia
 • Poštová banka – najvýhodnejší úver na bývanie
 • Slovenská sporiteľňa – Spotrebný úver na čokoľvek
 • UniCredit Bank – najvýhodnejší spotrebný bezúčelový úver
 • Volksbank – bezúčelový spotrebný úver na čokoľvek
 • VÚB – bezúčelová flexipôžička

Najvýhodnejšie pôžičky v nebankových spoločnostiach

Ako porovnávať produkty, ktoré nám ponúkajú nebankovky?  Produkty môžeme porovnať údajom ročná percentuálna miera nákladov (RPMN). Výhodou je, že pokiaľ ste neuspeli v banke môžete sa ešte obrátiť na tieto nebankovky, ktoré vybavujú žiadosti expresne rýchlo a peniaze poskytujú už do 24 hodín. Dôležitá je aj práca agenta, ktorý komunikuje priamo v domácnosti klienta o ich finančných možnostiach. Avšak, určiť najvýhodnejšií produkt u nebankoviek je ťažké, lebo pre každé parametre pôžičky sú mesačné splátky iné. Všeobecne medzi lacnejšie nebankovky patria ProfiCredit, Cetelem, Cofidis. Medzi drahšie patria pôžičky od spoločností Provident, Telervis či Pohotovosť. Všetko ale závisí od vašich konkrétnych parametrov danej pôžičky.

Hľadá sa aj niekoľko gramaticky nesprávnych obmien: najvyhodnejsia pozicka, najvyhodnejsie/najlepsie pozicky, najvyhodnejsi uver, najlepsie uvery, ale pri vyhľadávaní nie je gramatika podstatná.

Pôžičková inzercia na tému Najvýhodnejšie a najlepšie pôžičky. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Najvýhodnejšie a najlepšie pôžičky sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Expresné Pôžičky sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. V prípade záujmu o kúpu reklamy prosím informujte webmastera webu.