pozicky pre zivnostnikov bez danoveho priznania, pozicky pre zivnostnikov, Expresné pôžičky, úvery a hypotéky. Rýchle pôžičky online pre vás tu a teraz.

» TU » získajte obľúbenú rýchlu pôžičku do 5000 €

Podnikateľské úvery

O pôžičke - informácie

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.

Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.

Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.

Všetko o: Podnikateľské úvery

Nie každý podnikateľ, v prípade, že chce zrealizovať svoj podnikateľský zámer, má hneď na začiatku dostatok peňažných prostriedkov. Mnohí začínajú tak, že si na podnikanie peniaze požičajú. To isté platí aj pre rozvíjanie podnikania neskôr. Aj pri podnikateľských úveroch sa možno stretnúť s viacerými typmi ako sú úvery, pôžičky, pôžičky na refinancovanie, pôžičky pre expanziu a iné.

Banky pôžičky poskytovali len po riadnom preverení bonity klienta (v našom prípade živnostníka, podnikateľa), schopnosti splácať svoje záväzky, dostatočnom disponibilnom zostatku na účte klienta, vyššej miere využitia vlastného kapitálu (a dofinancovania pomocou pôžičky).

Produkty komerčných bánk: preklenovací úver, kontokorentný úver, účelové a bezúčelové úvery pre podnikateľov, prevádzkové a investičné úvery, biznis úvery na mieru…

Preklenovací úver je ponúkaný poľnohospodárom, ktorý slúži na preklenutie obdobia pokým dostanú zdroje z dotácií EU  od PPA.

Pôžičky pre živnostníkov sa využívajú hlavne na prekonanie nepriaznivých období alebo na rozšírenie podnikateľskej činnosti.

Nebankové subjekty nie sú pre podnikateľov a živnostníkov lukratívnymi poskytovateľmi financií pre ich biznis, resp. sú len vo výnimočných prípadoch. Výhodou úverov od nebankoviek je hlavne to, že podnikateľ nemusí mať dlhodobejšiu históriu, aby mu bola pôžička poskytnutá. Pre niektorých živnostníkov je práve pôžička alebo úver na podnikanie pre podnikateľov od nebankovky jediným riešením. Pôžičky pre živnostníkov poskytujú len niektoré z nebankových subjektov. Medzi najznámejšie patrí Profi Credit, Pohotovosť alebo G.I.C. Cash.

Ďalšou pomocou pre podnikateľov je Slovenská záručná a rozvojová banka (SZRB) alebo Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) .

  • Slovenská záručná a rozvojová banka (SZRB) – poskytuje úvery alebo záruky komerčnej banke klientom, ktorí nemajú dostatočnú mieru zabezpečenia. Úrok sa pohybuje od 5%. Poskytuje priamy úver, ktorý slúži na financovanie investičných (splatnosť do 10 rokov) a prevádzkových potrieb (splatnosť do 3 rokov). Okrem toho ponúka aj ďalšie produkty, ako napr. úver “Podnikateľka”, ktorý slúži na nákup podnikateľky, ktoré zamestnávajú min. 70% žien so svojich zamestnancov. Informácie o ďalších produktoch a podmienkam úverov zistíte na ich stránkach www.szrb.sk
  • Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) – poskytuje finančné zdroje podnikateľom s počtom zamestnancov do 50 s ročným obratom menším ako 10 mil. euro. Pôžičky slúžia na nákup hnuteľného a nehnuteľného majetku, rekonštrukciu priestorov a nákup zásob a materiálu. Bližšie info na www.nadsme.sk

Živnostníci využívajú podnikateľské úvery  na financovanie svojej činnosti hlavne v dvoch perspektívach – dlhodobej a krátkodobej.   Z dlhodobého hľadiska ide o investície do rozvoja a z krátkodobého o pokrytie nákladov súvisiach s činnosťou.

Pôžičky pre živnostníkov delíme teda na:

Na kladné vybavenie žiadosti o pôžičku podnikateľ potrebuje predložiť zvyčajne daňové priznanie za obdobie niekoľkých rokov, potvrdenie o bezdĺžnosti voči štátnym inštitúciám a taktiež podnikateľský plán a zámer na využitie finančných prostriedkov z pôžičky.

Peniaze možno získať aj prostredníctvom dotácie z eurofondov.

Hľadá sa aj niekoľko gramaticky nesprávnych obmien: pozicky/uvery pre zivnostnikov/podnikatelov, pozicka na podnikanie pre podnikatelov/zivnostnikov, podnikatelske uvery, ale pri vyhľadávaní nie je gramatika podstatná.

Pri pôžičkách pre podnikateľov je potrebné rozlišovať medzi podnikateľskými pôžičkami, čo sú úvery na chod či rozvoj firmy, a pôžičkami pre živnostníkov, čo sú väčšinou bežné osobné spotrebné pôžičky pre ľudí pracujúcich na živnosť. Každý druh pôžičky má osobité problémi, takže sa na ne treba pozrieť oddelene. Pozicky/uvery pre zivnostnikov/podnikatelov tak nie je jednotný druh pôžičky. Pozicka na podnikanie pre podnikatelov/zivnostnikov môžeme označiť ako podnikatelske uvery.

Podnikateľské úvery sú úvery, ktorých zdroje sú použité na firemné účely. Teda sa jedná o nákup zásob či kúpu strojov a iného zariadenia do firmy na jej rozvoj. Tu je dôležité predstaviť banke firmu v dobrom svetle. Vo väčšine prípadov stačí dokázať, že firma je zisková a úspešná. Banky väčšinou preverujú daňové priznanie, kde veľmi dobre vidia, ako sa firme darí. Podnikateľské úvery sú pomerne veľkým problémom pre začínajúce firmy či podnikateľov, ktorí nemajú žiadnu históriu. Takýto podnikatelia nemôžu banke predložiť žiadne daňové priznanie, a tak pre banky zostávajú veľkou neznámou. Banky začínajúcim podnikateľom väčšinou žiadne peniaze nepožičajú. Existujú však aj výnimku. U bánk môžu uspieť aj začínajúce firmy. Je však potrebné predstaviť kvalitný biznis plán, ktorému banka uverí, pri ktorom si bude istá, že nestratí žiadne peniaze, respektíve bude ochotná znášať prípadné riziko. Ostatní začínajúci podnikatelia môžu využiť služby rôznych vládnych agentúr, ktoré sa starajú o rozvoj malého a stredného podnikania.

Iná situácia je so živnostníkmi, ktorí si chcú požičať napríklad na kúpu nového televízora. Problém živnostníkov je ten, že veľká väčšina z nich vykazuje nulový zisk. Takýmto ľuďom banky len veľmi ťažko požičajú peniaze, pokiaľ si nezvolia cestu založenia nehnuteľnosti. Živnostníci sa tak stávajú vďačným terčom nebankových spoločností, ktoré im ponúkajú veľmi nevýhodné úvery.

Pôžičková inzercia na tému Podnikateľské úvery. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Podnikateľské úvery sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

1 reakcia na tému Podnikateľské úvery

  1. Marian komentoval:

    Vybral som si zivnost a chybaju mi financie . Potreboval by som aspon 5000 €. . Som zaciatocnom stadiu viete mi poradit , alebo pomoct?

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Expresné Pôžičky sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. V prípade záujmu o kúpu reklamy prosím informujte webmastera webu.